Pedikűr Pesterzsébet
Nagy gyakorlattal rendelkező gyógypedikűrös és pedikűrös Pesterzsébet területén és környékén várja a hívását. Diszkréció, különleges bánásmód, fekvőbetegeket is kezelünk és akár házhoz is megyünk).
Pedikűr és gyógypedikűr Pesterzsébet - szolgáltatásaink
- Gyógypedikűr, a láb ortopédiai elváltozásainak kezelése (bokasüllyedés, sarkantyú, bütyök, tyúkszem, lúdtalp. talpizom fájdalom, sarokfájdalom, kalapácsujj, karomujj, metatarsalgia)
- Láb gyantázása
- Lábmasszázs
- Láb radírozása
- Lakkozás
- Manikűr
- A köröm betegségeinek kezelése (gombásodás, benőtt köröm, szemölcs, bőrkeményedés)
- Talpmasszázs (fájdalomcsillapítás, görcsoldás, méregtelenítés, betegségek megelőzése)
Amire szükség lehet a házi lábápolás során:
- 2 db nagyméretű törölköző
- lábáztató lavór
A pedikűr folyamata röviden
- A láb áztatása masszírozós vízmelegítős kádban egy kényelmes, szintén masszírozós fotelben ülve.
- Bőrkeményedések, esetleges tyúkszemek eltávolítása szikével, valamint polírozó kisgéppel.
- Körömvágás, kérésre benőtt körmök eltávolítása, sérült körmök kezelése, gombás köröm kezelése, a körmök formára reszelése.
- Körmök utókezelése, ápolása, festése, díszítése.
- A lábszár és a talp frissítő masszírozása.
Pedikűr és gyógypedikűr árak
Az aktuális pedikűr és gyógypedikűr árak Pesterzsébet területén a Pedikűr és gyógypedikűr árak menüpontban tekinthetők meg.
Pedikűr Pesterzsébet - nyitvatartás
Állunk rendelkezésére hétfőtől péntekig, 08:00 és 20:00 óra között.
Makács Ildikó, gyógypedikűrös: 06 30 450-8161
Imre Nikolett, kéz és láb ápoló: 06 30 78-78-870
Hívjon minket bizalommal! Alább olvasható néhány lábbetegség leírása, és kezelése.
Ortopédiai elváltozások lábon
Bokasüllyedés
Akkor alakul ki, amikor a hosszboltozat süllyedt le, ekkor elsősorban a láb belső éle kerül közelebb a talajhoz. A hosszboltozat süllyedését az izmok gyengesége, foglalkozási túlterhelés, mozgásszegény életmód, hirtelen növés, vagy hízás, terhesség okozhatja.
Bővebb információk: bokasüllyedés kezelése Pesterzsébet...
Sarkantyú
Más néven sarokcsonti tüske. Gyakori, kellemetlen panaszokat okozó elváltozás a sarokcsonton jelentkező csontkinövés, a sarkantyú. Nagyon fájdalmas, a beteg minden lépésnél úgy érzi, mintha szög lenne a sarka alatt. A fájdalmak a sarokcsont talpi felszínén, a támaszkodási gumón jelentkeznek, és a röntgenfelvételen itt kis csontos tüske látható. A betegség lényege a sarokcsont csonthártyájának gyulladása, tehát a "tüske" képződése a betegségnek nem oka, hanem következménye, így annak eltávolítása általában nem szükséges.
Bővebb információk: sarkantyú kezelése Pesterzsébet...
Bütyök
Nőknél gyakrabban alakul ki, már 12-13 éves leányokon is mutatkozhat. Az életkor előrehaladtával egyre gyakoribb, és súlyosabb deformitással jár. Az I-es ujj lábközépcsontja kifelé hajlik, eltávolodik a II-es ujj lábközépcsontjától, legyezőszerűen kiszélesedik az előláb, a sarokcsont kifelé dől. Ficamszerű folyamatban az öregujj fokozatosan oldalirányban elhajlik.
Bővebb információk: bütyök kezelése Pesterzsébet...
Tyúkszem
A tyúkszem a láb egyik leggyakoribb elváltozása. Leginkább az idősebb korosztályt, azon belül is a hölgyeket sújtja. A tyúkszem hámmegvastagodása védi a csontot az ismétlődő mechanikai nyomás és dörzsölés ellen. A megvastagodott hám a bőr alatt egy kúp alakú magban végződik, amely nyomja az idegvégződéseket és kínzó fájdalmat okoz. A tyúkszem kicsi, élesen határolt, központi szarucsappal rendelkező, megvastagodott csomó. A talpi vírusszemölcstől kell elkülöníteni. A tyúkszemnek két gyakrabban előforduló típusa van.
Bővebb információk: tyúkszem kezelése Pesterzsébet...
Kemény tyúkszem
Elsősorban a talpon, a középcsontok fejecsei alatt, a kalapácsujj lábháti felszínén, az ujjak végén keletkezik. A lábboltozat statikai problémája okozza. A kemény tyúkszem általában kicsi, kerek, világosbarna színű. "Gyökereket" tartalmaz (befelé növő rész), amelyek nyomják az idegvégződéseket, ezzel éles és erős fájdalmat okoz. A bőr felülete keménnyé és fényessé válik, és kiemelkedik a körülötte lévő felületből.
Lágy tyúkszem
Azért alakul ki, mert szoros cipő viselése miatt a lábujjak egymáshoz súrlódnak, de háttérben csontkinövés is előfordulhat. A lábujjak között, leggyakrabban a 4. vagy 5. ujj egymás felé néző felszínein fordul elő. Annak ellenére, hogy nincs közepük, igen komoly fájdalmat tudnak okozni.
Lúdtalp
A harántboltozat süllyedése következtében jön létre. Ha a láb boltozatát fenntartó szalagrendszer túlzott terhelésnek van kitéve, kifárad, nem tudja tovább feladatát teljesíteni. Meggyengül, megnyúlik, elmozdul a helyéről. A boltozat ellapul, a test súlya nagyrészt a csontokra nehezedik, az összes lábtőcsont érintkezik a talajjal. A lúdtalp kísérő tünetei lehetnek a lábközépcsontok fájdalmán kívül, a lábszáron elöl, hátul, majd térdben, csípőben, deréktájon érződő fájdalom. A deformálódott láb bőrgyógyászati tüneteket is okoz: a kóros nyomáspontok alatt bőrkeményedés jön létre, a láb fokozottan izzad.
Bővebb információk: lúdtalp kezelése Pesterzsébet...
Kalapácsujj, karomujj
A rövid és keskeny divatcipők, illetve a magas sarok következtében az ujjak torlódnak, meggörbülnek. Bőrkeményedés, tyúkszem alakul ki.
Bővebb információk: kalapácsujj kezelése Pesterzsébet...
Metatarsalgia
Az előláb gyulladásos, fájdalmas betegsége. A hárompontos támaszkodás megszűnésével a védelmet biztosító zsírpárna elvékonyodik, a lábközépcsontok fejecsei a talaj felé nyomódnak, érzékennyé válnak. Bőrkeményedés, tyúkszem alakulhat ki, ami további fájdalmat okozhat. Tanács: megfelelő talpbetét viselése.
A köröm betegségei
A hátsó körömredőt érintő károsodások a mátrixot könnyen károsítják. A felső részt érő károsodások a körömlemez felületét, míg az alsó részt érők a teljes körömlemezt érintik. Csaknem az összes körömbetegség a mátrix károsításával alakul ki. Ez alól a gombák ill. kémiai anyagok jelentenek kivételt, amelyek képesek a körömlemez közvetlen károsítására is. Igen nagyszámú körömbetegség létezik, ezek a köröm egy vagy több részét érintik.
Bővebb információk: benőtt köröm kezelése Pesterzsébet...
Benőtt köröm
A benőtt köröm okai között leggyakrabban a láb boltozatainak süllyedése miatt az "összetorlódó" ujjak egymásra kifejtett nyomása, szűk cipő, valamint a nem megfelelő pedikűr szerepel. Kialakulhat már gyermekkorban a rossz körömvágás miatt.
A benőtt körömsarkak eltávolítása pedikűrös késsel
A pedikűrös szakember nagy körültekintéssel eltávolíthatja a gyulladás és fertőzésmentes benőtt körömsarkat. A kezelés enyhítheti a fájdalmat, megakadályozhatja az állapot romlását. Szerencsés esetben a sebészeti műtétet is elkerülheti a vendég, de ha az előidéző okokat nem szüntetik meg, újból kialakul a körömbenövés. A benőtt köröm kezelését a pedikűrözés folyamatába illesztjük be. Az előkészületek után a kezelőszakasz következik, amikor a körmök kezelését is végezzük.
Igényes, garantáltan precíz szolgáltatás: pedikűr Pesterzsébet!
Vírus okozta fertőzések a lábon
Szemölcs
Gyermekeken fordul elő leggyakrabban, a kor előrehaladtával csökken a gyakorisága, a szemölcsök száma egytől a több tízezerig terjed. A fertőzés alapvetően emberről emberre, érintkezés révén terjed (nem vérrel!), a lappangási idő 1-8 hónap. Törülköző, illetve egyéb környezeti tárgy révén is terjedhet. A fertőzés nagyobb valószínűséggel terjed tovább az adott betegen, mint ahogy mást fertőz. Időnként a szervezet immunvédekezése következtében nyom nélkül felszívódnak. Eltávolításuk több ok miatt lehet indokolt: fertőz, esztétikai ok, fájdalom, munkavégzésnél zavaró lehet. Roncsoló hatású vagy cytostatikus hatású kenőcsök, illetve oldatok, fagyasztás tartoznak a helyi eltávolítási módszerekhez. Sebészi eltávolítási módszerek: Volkmann kanállal kikaparás, fagyasztás, széndioxid lézer, elektrokauter. A helyi kezelés vagy a sebészi eljárások mellett immunerősítő tabletta is adható.
Közönséges szemölcs
Gyerekeken gyakoribb, főleg a kézen (beleértve a körömágyat is) fordul elő. Barna vagy piszkosbarna színű, elszarusodott, szurkált felszínű, néhány mm átmérőjű, a bőr felszínéből kiemelkedő, panaszt ritkán okozó csomó. Az esetek egy részében számos szemölcs jelenik meg.
Futó szemölcs
Gyerekek vagy fiatal nők arcán, férfiak szakálltáján, hölgyek lábszárán előforduló 1-2 mm átmérőjű, lapos, bőrszínű vagy halványbarna, gyorsan szaporodó csomók.
Filiformis szemölcs
Arcon, nyakon, szemhéjakon, hajlatokban megjelenő, 1-2 mm-es, bőrszínű, szarvacskaként kiemelkedő szarunövedék. Az esztétikain túl más panaszt nem okoz.
Talpi szemölcs
A lábfejen, lábujjakon, de főleg a talpon különböző nagyságú, a terhelés miatt jellemzően a bőrbe besüppedő piszkosbarna, gyakran fájdalmas csomók. Úgy tudjuk megkülönböztetni a tyúkszemtől, hogy a tyúkszem ugye leggyakrabban a lábujjakon, vagy is olyan helyeken ahol nyomás, dörzsölés éri a bőrt, míg a szemölcs legtöbbször a lábfejen, talpon található ahol nem éri semmilyen inger a bőrt. A tyúkszemnek van központi magja. A tyúkszem kicsi, élesen határolt, központi szarucsappal rendelkező, megvastagodott csomó. Ha csak egy szemölcs található a lábon, akkor kezelés előtt ragasszuk le és úgy végezzük el a pedikűrözést, hogy azt a részt kihagyjuk, de mindenképpen tájékoztassuk a vendéget, hogy forduljon bőrgyógyászhoz.
Mozaik szemölcs
A talpi szemölcs variánsa, nagyszámú egymáshoz közeli vagy egymásba olvadó talpi szemölcs hozza létre.
Uszodaszemölcs
Emberről emberre terjedő pox vírus okozza, de pl. uszodavíz is közvetíti a fertőzést. A lappangási idő itt is több hónap. Gyerekeken és fiatal nőkön fordul elő. A fertőződés után saját magát, főleg vakarózással fertőzi tovább a gyermek, felnőttekben borotválkozással könnyen továbbvihető. A leggyakrabban fertőzött területek: comb, alhas, felkarok hajlító felszíne, arc.
Várjuk hívását!
Makács Ildikó, gyógypedikűrös: 06 30 450-8161
Imre Nikolett, kéz és láb ápoló: 06 30 78-78-870
Pedikűr Pesterzsébet Hívjon minket bizalommal, ha Önnek nem mindegy, hogy ki kezeli a lábát, és tartós, szép pedikűrt szeretne!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése